Mundur

Stanowi niezbędny element ubioru każdego harcerza – nasza tożsamość i historię. Chociaż z pozoru nie jest to trudne, to jego skompletowanie potrafi przysporzyć kłopotów, a ze względu na różnorodność między drużynami, znalezienie wiarygodnych informacji nie należy do najłatwiejszych. Poniżej prezentujemy tabelę z mundurowym „starer packiem” dla każdego nowego członka naszej organizacji, w zależności od drużyny. W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z drużynowymi.

ElementHelios/BukowinaBurza/Żywioł
Koszula mundurowaSzaraZielona
Spodnie munduroweCzarne krótkie + getry czarne/
Czarne długie
Zielone krótkie + getry czarne/
Zielone długie
Nakrycie głowyRogatywka szaraRogatywka zielona
PasCzarny parcianyDowolny
Plakietka na prawe ramię„Warszawka”„Warszawka”
Plakietka na lewą kieszeńWAGGSWOSM
ChustaCzerwony z lewej, zielony z prawejCzerwony z lewej, zielony z prawej
PierścieńDowolnyDowolny
PagonyNa górze zielony, na dole czerwony z białym napisem „208”Na górze zielony, na dole czerwony z białym napisem „208”
Butydowolne, ciemnedowolne, ciemne
Lilijkasrebrnasrebrna
* linki do składnicy 4 Żywioły są jedynie poglądowe

Mundur można skompletować zarówno w składnicy, gdzie sprzedawca z pewnością przeprowadzi Was przez procedurę zakupu wszystkich niezbędnych elementów, jak i na jednej z aukcji mundurów, jak np. podczas Targów Mundurów, organizowanych przez nasz szczep. Warto zwrócić się do drużynowej/drużynowego z pytaniem czy nie pozostały stare elementy munduru – jest to znaczna oszczędność

Wszelkie wątpliwości dotyczące umundurowania warto konsultować z drużynową/drużynowym lub samodzielnie, korzystając z Regulaminu mundurowego ZHP.

Bluza mundurowa damska

Bluza mundurowa męska