Przekaż nam 1%

Związek Harcerstwa Polskiego jest jedną z organizacji pożytku publicznego (OPP). Z tego powodu istnieje możliwość przekazania 1% podatku na nasze działania.

Co robimy z otrzymanymi pieniędzmi?
– dofinansowujemy wyjazdy na obozy osobom w trudnej sytuacji materialnej
– kupujemy niezbędny sprzęt – m.in. sprzęt pionierski, kuchenny czy namioty (koszt jednego namiotu to ok. 3000 zł, nasz szczep na obozach potrzebuje ich około 30!)
– realizujemy roczne programy drużyn

Żeby wesprzeć nas swoim 1% należy:

1. Zalogować się do Portalu Podatkowego – www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ – można to zrobić na dwa sposoby – za pomocą swoich danych lub przez profil zaufany.
  2. Wskazać w PIT-37 lub PIT-38 numer KRS:
    0000268913 – Chorągiew Stołeczna ZHP.
  3. Wskazać cel szczegółowy: Mokotów 208
  4. Ewentualnie zaznaczyć zgodę na przekazanie nam informacji o tym od kogo dostaliśmy 1% 🙂
  5. Zaakceptować i wysłać zeznanie.

Jeśli już wcześniej przekazywali Państwo jeden procent na nasz szczep, Portal Podatkowy powinien automatycznie wskazać go jako organizację, której zostanie przekazany 1% za ten rok.

Serdecznie dziękujemy!